top of page
  • Instagram

Do 2013 roku tancerka International Dance Organization, gdzie zdobyła 10 indywidualnych tytułów Mistrza Świata w stylach Jazz oraz Modern.

W 2014 roku została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Outstanding Achievement Award IDO i wpisana do listy Hall Of Fame International Dance Organization.

 

Swoje pierwsze kroki stawiała w Akademii Tańca Reliese oraz zespole tańca Caro Dance.
 

Od 12go roku życia zaczęła pobierać intensywne, systematyczne lekcje indywidualne, głównie pod okiem Piotra Galinskiego, który stał się jej mentorem aż do dzisiaj.

Duży wkład w jej rozwój miała również Julie Pecquet, a także inni topowi polscy nauczyciele, między innymi Robert Śliżewski, Paweł Michno, Maria Zajdler, Iwona Orzełowska. 

 

Od 2013 roku Adrianna zaczęła szkolić się głównie w Chicago i Nowym Jorku, a także prowadzić własne warsztaty i tworzyć choreografie; najpierw w Polsce, później w wielu krajach Europy (Niemcy, Ukraina, Czechy, Norwegia, Szwecja, Białoruś, Rosja), RPA i Hong Kongu. W tym samym czasie jako tancerka pracowała przy polskich i zagranicznych projektach, na przykład w Niemczech i we Włoszech.

 

W 2018 roku wyruszyła w międzynarodowa trasę oryginalnej wersji musicalu „Matilda”- zdobywcy 10 nagród Tony awards, wyprodukowanej przez Royal Shekspeare Company.

 

2020 rok i globalna pandemia koronawirusa spowodowała zawieszenie trasy musicalowej i tymczasowy powrót do Polski. Z początku niefortunne wydarzenia i obostrzenia wkrótce przeistoczyły się w projekt, o którym Adrianna myślała już od jakiegoś czasu.

Wiedząc, jak ważne są indywidualne zajęcia i jak bardzo wpłynęły one na jej rozwój i karierę taneczna postanowiła wykorzystać obostrzenia i stworzyć projekt 10na10- gdzie przez 10 godzin i tylko z 10 tancerzami będzie mogła przyjrzeć się każdemu, poznać jak pracuje ich ciało i przekazac jak najwiecej ze swojej wiedzy i doświadczenia.

kontakt:

adrianna@patlaszynska.pl

 

74.jpg

ADRIANNA PATŁASZYŃSKA

Pomysłodawca i główny nauczyciel treningów 10na10.

Tancerka oraz choreograf poruszająca się w stylach 

Jazz Dance oraz Contemporary.

Dbałość o jakość, poprawną technikę tańca, łączenie
i poszanowanie tradycji z innowacyjnością sprawia,
że od lat cieszy się popularnością wśród tancerzy z całej Polski.

75.jpg
bottom of page